Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Proplusco praca brigada, tabula najdi si pracu, find a job
Späť na začiatok
kariéra

Ako si nájsť prácu po 40?

pohovor

Späť na začiatok

kariéra

Nemám žiadne skúsenosti. Ako si nájdem prácu?

Proplusco praca brigada, tabula najdi si pracu, find a job
Autor
Tím Proplusco

29.8.20163 min. čítania
V posledných rokoch úplne bežný scenár: študent ešte s teplým diplomom hľadá zamestnávateľa, ktorý by ho prichýlil s nulovými skúsenosťami. Alebo sa jednoducho objavila chuť na zmenu pracovnej oblasti. Nech už sú vaše dôvody akékoľvek, existujú určité stratégie a prostriedky, ktoré vám výrazne uľahčia cestu k stabilnej pracovnej pozícii.

Stavajte na tom, čo vás zaujíma


Vedomosti sú sila. Pretransformujte svoj mozog na špongiu, ktorá saje všetky informácie a dôležité správy o oblasti/pracovnej pozícii, ktorá vás zaujíma. Miera entuziazmu pri rozširovaní znalostí vypovedá aj o tom, prečo práve vy budete vhodný kandidát pre danú prácu.

Zistite, čo potrebujete vedieť


Vytvorte si zoznam vecí, ktoré potrebujete na dosiahnutie vašej požadovanej práce. K nemu si vytvorte zoznam všetkého, čo ovládate: technické znalosti, komunikácia, schopnosť efektívne riešiť problémy a manažovať. Je nevyhnutné svoje skúsenosti demonštrovať na konkrétnych príkladoch, aby sa nejednalo len o nič nehovoriace frázy. Napríklad, ak ste na škole boli súčasťou nejakej kampane, dobrovoľníckej akcie alebo jednoducho niečoho, čo stojí za reč, spomeňte to v životopise. Takto demonštrované skúsenosti vás určite zatraktívnia pred personalistom.


Nezdráhajte sa pracovať zadarmo


Zapájajte sa do dobrovoľníckych akcií či už v konkrétnej firme, o ktorú máte záujem alebo všeobecne. Žiadajte stáže, kurzy, či iné školenia na čo najviac miestach, vytvoríte si tak prvé pracovné väzby a jednou nohou už ste v novom zamestnaní. Akonáhle sa dostanete dnu, buďte odhodlaný niesť zodpovednosť, ukážte, že všetky vaše zručnosti spomenuté v životopise a v motivačnom liste sú naozaj pravdivé.


Internet je váš najväčší kamarát


Vyhľadávajte všetky stránky, ktoré majú niečo spoločné s hľadaním alebo ponúkaním práce. Komunikujte s ľuďmi cez LinkedIn, Facebook alebo Twitter. Nepodceňujte sociálne siete, pretože tie pre vás predstavujú nekonečné more príležitostí a najmä vzťahov, z ktorých môžete určitým spôsobom profitovať. Pýtajte sa na platené ale aj neplatené možnosti interakcie s firmami, v ktorých by ste nadobudli skúsenosti.

Žiadajte osobný pohovor


Ukážte zamestnávateľovi, že to myslíte vážne. Využite šancu a presvedčte ho o tom do očí, prečo by vám mal dať šancu. Na osobnom pohovore mu môžete povedať svoje dôvody pre prijatie a demonštrovať ich na konkrétnych príkladoch. Nepochybujte o svojich schopnostiach a buďte presvedčený o vhodnosti pre danú pracovnú pozíciu. Každý personalista ocení váš entuziazmus a vy máte tým pádom polovicu boja za sebou.

Späť na začiatok