Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním/Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Viac
Viac informácii Ok
Proplusco praca brigada, muž pracuje za počítačom
kariéra

Dlhodobý stres v práci neškodí len produktivite: ako sa brániť?

kariéra

Nemám žiadne skúsenosti. Ako si nájdem prácu?

kariéra

Ako si nájsť prácu po 40?

Proplusco praca brigada, muž pracuje za počítačom
Tím Proplusco

9.10.20163 min. čítania
V dnešnej dobe prevláda „kult mladých“ a to vo všetkých oblastiach. Briti a Američania tomu hovoria ageizmus, kedy diskrimináciu kvôli veku pociťujete v práci alebo v iných oblastiach života.

Bohužiaľ to nie je nič nezvyčajné, keď si uvedomíte formy sociálneho „vylúčenia“, ktoré trápi najmä ženy v strednom veku. Najciteľnejšie riziko diskriminácie je vnímané práve v profesnej a kariérnej oblasti. Zamestnávateľ uprednostňuje čerstvých tridsiatnikov, skôr mužov, nezaťažených rodinou a domácnosťou.

Existujú však spôsoby, ako to vyriešiť. Tu je našich 7 tipov, ako si nájsť prácu po štyridsiatke:

1. Študujte aktuálny trh práce

Zaujímajte sa, čo je nové na trhu práce. Aké sú najžiadanejšie profesie. Čo môžete urobiť, aby ste sa o takúto pozíciu mohli uchádzať.


2. Vytvorte si sieť kontaktov

Zapojte sa do sociálnych sietí zameraných na prácu. Pomáha to získavať a vytvárať tie správne kontakty.


3. Navštívte špecializovaný kurz

Zdokonaľte svoje kompetencie, aby ste boli lepšie pripravení na novú pozíciu. Prípadne dokončite svoje štúdium a získajte diplom / licenciu / jazykový certifikát / výučný list. Vyberte si formu, ktorá vám bude najlepšie vyhovovať. Ak nemáte možnosť študovať v mieste bydliska, využite dištančné štúdium alebo inú formu online internetového štúdia.


4. Nájdite si mentora

Mentori sú profesionáli, ktorí vám pomôžu rozpoznať vaše jedinečné hodnoty a poradia vám. Ich odporúčania sa opierajú o školu života. Pomôžu vám rásť profesionálne a najmä veriť v seba samého.5. Premeňte svoje túžby do zamestnania

Identifikujte svoje túžby, čo chcete, čo je pre vás dobré a snažte sa nájsť spôsob, ako by sa mohli stať zdrojom vašich príjmov. Či už sa v danej oblasti zamestnáte alebo sa rozhodnete podnikať.


6. Zabudnite na svoje staré predstavy o práci

Dnešný svet je rýchly, rýchlo sa mení. Ak s ním chcete držať krok, odhoďte svoje názory na stále pracovné miesto, či prácu na plný úväzok alebo pravidelnú pracovnú dobu. Buďte flexibilní a všetko pôjde ľahšie.


7. Na prijímacom pohovore neriešte vek

Na prijímacom pohovore upozornite na vaše nadšenie, odbornosť a profesné skúsenosti, ako aj na vaše individuálne hodnoty, ktorými môžete firmu obohatiť.


(spracované zo zdroja: www.monster.it/consigli-di-lavoro/articolo)