Ako si nájsť prácu po 40?

IKona hodín

3 min čítania

Ikona kalendáru

09.10.2016

Obrázok autora článku

Tím Proplusco

V dnešnej dobe prevláda „kult mladých“ a to vo všetkých oblastiach. Briti a Američania tomu hovoria ageizmus, kedy diskrimináciu kvôli veku pociťujete v práci alebo v iných oblastiach života.

Bohužiaľ to nie je nič nezvyčajné, keď si uvedomíte formy sociálneho „vylúčenia“, ktoré trápi najmä ženy v strednom veku. Najciteľnejšie riziko diskriminácie je vnímané práve v profesnej a kariérnej oblasti. Zamestnávateľ uprednostňuje čerstvých tridsiatnikov, skôr mužov, nezaťažených rodinou a domácnosťou.

Existujú však spôsoby, ako to vyriešiť. Tu je našich 7 tipov, ako si nájsť prácu po štyridsiatke:

1. Študujte aktuálny trh práce

Zaujímajte sa, čo je nové na trhu práce. Aké sú najžiadanejšie profesie. Čo môžete urobiť, aby ste sa o takúto pozíciu mohli uchádzať.


2. Vytvorte si sieť kontaktov

Zapojte sa do sociálnych sietí zameraných na prácu. Pomáha to získavať a vytvárať tie správne kontakty.


3. Navštívte špecializovaný kurz

Zdokonaľte svoje kompetencie, aby ste boli lepšie pripravení na novú pozíciu. Prípadne dokončite svoje štúdium a získajte diplom / licenciu / jazykový certifikát / výučný list. Vyberte si formu, ktorá vám bude najlepšie vyhovovať. Ak nemáte možnosť študovať v mieste bydliska, využite dištančné štúdium alebo inú formu online internetového štúdia.


4. Nájdite si mentora

Mentori sú profesionáli, ktorí vám pomôžu rozpoznať vaše jedinečné hodnoty a poradia vám. Ich odporúčania sa opierajú o školu života. Pomôžu vám rásť profesionálne a najmä veriť v seba samého.5. Premeňte svoje túžby do zamestnania

Identifikujte svoje túžby, čo chcete, čo je pre vás dobré a snažte sa nájsť spôsob, ako by sa mohli stať zdrojom vašich príjmov. Či už sa v danej oblasti zamestnáte alebo sa rozhodnete podnikať.


6. Zabudnite na svoje staré predstavy o práci

Dnešný svet je rýchly, rýchlo sa mení. Ak s ním chcete držať krok, odhoďte svoje názory na stále pracovné miesto, či prácu na plný úväzok alebo pravidelnú pracovnú dobu. Buďte flexibilní a všetko pôjde ľahšie.


7. Na prijímacom pohovore neriešte vek

Na prijímacom pohovore upozornite na vaše nadšenie, odbornosť a profesné skúsenosti, ako aj na vaše individuálne hodnoty, ktorými môžete firmu obohatiť.


(spracované zo zdroja: www.monster.it/consigli-di-lavoro/articolo)
Zdielať článok:

Podobné články

Minuatúra titulného obrázku článku
Ikona kalendáru

23.10.2016

IKona hodín

Ikona kategorií Kategórie: Kariéra

Vyvarujte sa stresu v práci! Neškodí iba produktivite, ale aj zdraviu..

Minuatúra titulného obrázku článku
Ikona kalendáru

01.11.2016

IKona hodín

Ikona kategorií Kategórie: Študenti Kariéra

Využi letné prázdniny, zarob si peniaze a rozbehni kariéru!

Minuatúra titulného obrázku článku
Ikona kalendáru

15.11.2016

IKona hodín

Poradíme vám ako ráno vstávať s radosťou