Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Proplusco praca brigada, muž pracuje za počítačom
Späť na začiatok
kariéra

Dlhodobý stres v práci neškodí len produktivite: ako sa brániť?

kariéra

Nemám žiadne skúsenosti. Ako si nájdem prácu?

Späť na začiatok

kariéra

Ako si nájsť prácu po 40?

Proplusco praca brigada, muž pracuje za počítačom
Autor
Tím Proplusco

9.10.20163 min. čítania
V dnešnej dobe prevláda „kult mladých“ a to vo všetkých oblastiach. Briti a Američania tomu hovoria ageizmus, kedy diskrimináciu kvôli veku pociťujete v práci alebo v iných oblastiach života.

Bohužiaľ to nie je nič nezvyčajné, keď si uvedomíte formy sociálneho „vylúčenia“, ktoré trápi najmä ženy v strednom veku. Najciteľnejšie riziko diskriminácie je vnímané práve v profesnej a kariérnej oblasti. Zamestnávateľ uprednostňuje čerstvých tridsiatnikov, skôr mužov, nezaťažených rodinou a domácnosťou.

Existujú však spôsoby, ako to vyriešiť. Tu je našich 7 tipov, ako si nájsť prácu po štyridsiatke:

1. Študujte aktuálny trh práce

Zaujímajte sa, čo je nové na trhu práce. Aké sú najžiadanejšie profesie. Čo môžete urobiť, aby ste sa o takúto pozíciu mohli uchádzať.


2. Vytvorte si sieť kontaktov

Zapojte sa do sociálnych sietí zameraných na prácu. Pomáha to získavať a vytvárať tie správne kontakty.


3. Navštívte špecializovaný kurz

Zdokonaľte svoje kompetencie, aby ste boli lepšie pripravení na novú pozíciu. Prípadne dokončite svoje štúdium a získajte diplom / licenciu / jazykový certifikát / výučný list. Vyberte si formu, ktorá vám bude najlepšie vyhovovať. Ak nemáte možnosť študovať v mieste bydliska, využite dištančné štúdium alebo inú formu online internetového štúdia.


4. Nájdite si mentora

Mentori sú profesionáli, ktorí vám pomôžu rozpoznať vaše jedinečné hodnoty a poradia vám. Ich odporúčania sa opierajú o školu života. Pomôžu vám rásť profesionálne a najmä veriť v seba samého.5. Premeňte svoje túžby do zamestnania

Identifikujte svoje túžby, čo chcete, čo je pre vás dobré a snažte sa nájsť spôsob, ako by sa mohli stať zdrojom vašich príjmov. Či už sa v danej oblasti zamestnáte alebo sa rozhodnete podnikať.


6. Zabudnite na svoje staré predstavy o práci

Dnešný svet je rýchly, rýchlo sa mení. Ak s ním chcete držať krok, odhoďte svoje názory na stále pracovné miesto, či prácu na plný úväzok alebo pravidelnú pracovnú dobu. Buďte flexibilní a všetko pôjde ľahšie.


7. Na prijímacom pohovore neriešte vek

Na prijímacom pohovore upozornite na vaše nadšenie, odbornosť a profesné skúsenosti, ako aj na vaše individuálne hodnoty, ktorými môžete firmu obohatiť.


(spracované zo zdroja: www.monster.it/consigli-di-lavoro/articolo)
Späť na začiatok