Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Ilustračný obrázok
Späť na začiatok
zamestnávateľ

Vzdelávajte svojich zamestnancov!

zákon

Daňové priznanie očami študentov: Ako „vytĺcť“ peniaze späť od štátu

Späť na začiatok

kariéra

Sociálna sieť, bez ktorej hľadanie vhodného zamestnania nemá zmysel

Ilustračný obrázok
Autor
Tím Proplusco

4.3.20184 min. čítania

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krajina, ktorá všetkým svojim obyvateľom zdarma poskytovala výnimočnú pomoc pri hľadaní zamestnania. Všetci ľudia v nej boli vzájomne previazaní a keď niekto potreboval niekoho na prácu, jednoducho si ho podľa želaných parametrov vyhľadal a prijal. Dobre, klamem. Nejedná sa o rozprávkovú krajinu, ale o pracovnú sociálnu sieť LinkedIn, ktorá celému svetu pomáha maximalizovať šance na úspech.

Čo je LinkedIn?

 

Je to bezplatná pracovná sociálna sieť, ktorá užívateľom umožňuje vybudovať profesionálnu online identitu. Prostredníctvom nej sa dá spájať s ľuďmi, objavovať pracovné príležitosti a čítať najnovšie správy o požadovanom odbore.Čo môže LinkedIn pre mňa urobiť?

Sieť LinkedIn vám pomôže:

  • Získať online odporúčania pre vaše profesijné zameranie.
  • Naviazať kontakty s potencionálnymi zamestnávateľmi alebo kolegami v konkrétnej spoločnosti.
  • Vyhľadať dostupné voľné pracovné pozície umiestnené členmi na webstránke. Veľká výhoda LinkedIn spočíva v tom, že okrem možnosti vyhľadávania si konkrétnej práce máte k dispozícii aj ponuky zamestnania, ktoré nie sú zverejnené nikde inde.
  • Zapojiť sa do rôznorodých diskusií, ktoré zdieľajú rovnaké záujmy a problémy.
  • Vytvoriť online životopis priamo na stránke, ktorý možno použiť úplne všade. LinkedIn takýmto spôsobom umožňuje firmám a zamestnávateľom vyhľadávať kandidátov, ktorí vyhovujú ich kritériám.


Ako si vytvorím profil?

 

Registrácia a používanie LinkedIn je úplne zadarmo. Stránka obsahuje pár reklám, ale nie sú tak časté a dotieravé. Všetko, čo na začiatok potrebujete, je samozrejme vytvorenie účtu na LinkedIn.

Ak ste zvládli registráciu, na rad prichádza vytvorenie vášho osobného profesionálneho profilu. Majte na pamäti, že sa jedná o serióznu pracovnú sociálnu sieť, a teda zverejnené informácie sa týkajú výhradne tejto témy. LinkedIn nie je miestom, kde si môžete zavesiť fotky vašich roztomilých mačičiek alebo dôkazy o tom, ako moc ste sa natrieskali na sobotňajšej párty.

Okrem informácií zhrnutých vo vašom CV sa vo svojom profile môžete hlbšie charakterizovať, pridať kontaktné údaje, linky na vašu stránku alebo blog, váš účet na Twitteri atď.


Mám vytvorený profil. Ako mi to nájde robotu?

 

Akonáhle je váš profil hotový, môžete ho publikovať a začať si hľadať „connections“. „Connections“, v preklade spojenia/konexie, sú osoby na LinkedIn, ktoré poznáte alebo by ste chceli spoznať. V podstate ide o to, aby ste si našli čo najviac „connections“ v oblasti, o ktorú máte záujem.

Títo „connections“ vám môžu poskytnúť informácie o ďalších profesiách, o ktoré by ste mohli mať záujem. Taktiež sa cez nich možno dostať k požadovaným odporúčaniam konkrétnej pracovnej pozície. Pamätajte, čím viacej pracovných odporúčaní máte, tým ste bližšie k vášmu vysnívanému zamestnaniu.


Tajná výhoda LinkedIn!

 

Ak ste plnohodnotným členom siete LinkedIn, váš profil sa zobrazí ako prvá stránka na Googli, keď niekto zadá vaše meno (teda, ak nemáte rozbehnutú nejakú inú úspešnú stránku). Zamestnávatelia si vás teraz môžu ľahko nájsť a rozklikať. S účtom na LinkedIn máte pod kontrolou prvý dojem a každý vie, aký smerodajný môže prvý dojem byť pre personalistov.

Späť na začiatok