Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Proplusco praca brigada, študentské stáže, stáž pre študentov, študenti na stáži
Späť na začiatok
študenti

Potrebujete rýchle peniaze? Vyskúšajte jednodňové brigády

kariéra

Začarovaný kruh nezamestnanosti: Ako z neho von?

Späť na začiatok

študenti

Tri hlavné dôvody, prečo sú stážisti atraktívni pre zamestnávateľov

Proplusco praca brigada, študentské stáže, stáž pre študentov, študenti na stáži
Autor
Tím Proplusco

27.5.20172 min. čítania

Pracovné stáže, či už doma alebo v zahraničí, predstavujú jeden z mála záchytných bodov pre študentov, ktorí počas štúdia nevenovali brigádam žiadnu pozornosť. Jednoducho povedané - ak ste nikde nepracovali, takmer určite nebudete atraktívny pre zamestnávateľa. Stáže v rôznych spoločnostiach by mali byť alfou a omegou každého stredoškolského a vysokoškolského bojovníka, ktorý sa chce mať lepšie na pracovnom trhu.

Myslíte si však, že zamestnávatelia nebudú mať o študentov záujem? Omyl! Lacná pracovná sila a výchova potencionálneho kmeňového zamestnanca sú dostatočným lákadlom pre domáce, ale aj zahraničné firmy. Toto sú tri dôvody, prečo zamestnávatelia túžia po stážistoch.


1. Výchova budúceho zamestnanca


Spoločnosti, ktoré venujú čas a peniaze hľadaniu, vyberaniu a trénovaniu stážistov to robia samozrejme preto, aby sa im prostriedky vrátili minimálne dvojnásobne. Ich výsledok môže byť okamžitý- využívanie služieb kvalitného stážistu, ktorého zamestnávateľ nemusí prijať ku kmeňovým- alebo dlhodobý- možnosť rozhodnúť sa pretaviť stážistu na zamestnanca.


2. Stážisti sú ochotní pracovať ťažko za menej peňazí


Rozbeh čerstvých absolventov a študentov býva ťažkopádny, keďže sa nemajú zatiaľ od čoho odraziť. Podieľať sa preto na chode nejakej spoločnosti aj za znížené, či dokonca žiadne finančné ohodnotenie je pre nich výborná príležitosť, ako nazbierať skúsenosti.3. Obohacovanie pracovného trhuZamestnávatelia neponúkajú pracovné stáže preto, že chcú byť milí k študentom. Zatiaľ čo pracovný pohovor v spoľahlivej miere identifikuje kandidáta, pracovná stáž preverí jeho vhodnosť pre konkrétnu spoločnosť. Zamestnávateľ síce potrebuje skúsených ľudí, ale ľudia skúsení v jeho firme sú pre neho ešte dôležitejší. Tento proces vychováva z neskúseného človeka hodnotného člena pracovného trhu.

Späť na začiatok