Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Ilustračný obrázok
Späť na začiatok
zákon

Si na ÚP a máš do 29 rokov? Zamestnaj sa a získaj dotáciu z EÚ vo výške až 1 152 €!

pohovor

Skontrolujte si váš Facebook pred tým, ako sa budete uchádzať o prácu!

Späť na začiatok

študenti

Absolventská prax: Odpoveď pre všetkých, ktorí počas školy zaspali na vavrínoch

Ilustračný obrázok
Autor
Tím Proplusco

18.3.20183 min. čítania

Hľadanie práce býva dlhý a problematický proces. Obzvlášť, ak nemáte žiadne skúsenosti. No a na to, aby ste nejaké získali, potrebujete prácu. Z tohto začarovaného kruhu existuje cesta von, stačí len sledovať značku s nápisom „absolventská prax“.

 

Pre všetkých študentov, čerstvých absolventov alebo ľudí, ktorí uvažujú nad zmenou kariéry je práve absolventská prax ideálnym riešením. Zamestnávatelia, ktorí ju ponúkajú, berú ľudí aj s minimálnymi alebo žiadnymi skúsenosťami. Ešte väčšiu šancu na prax máte v prípade, že ste ochotní pracovať zadarmo. Na konci dňa však benefity vyplývajúce z absolventskej praxe zatieňujú akúkoľvek finančnú odmenu.>>Daňové priznanie očami študentov: Ako „vytĺcť“ peniaze späť od štátu<<


Studnica drahocenných skúseností


Absolventská prax poskytuje možnosť prvého „zašpinenia rúk“, ktorú nezískate v školských laviciach. Ľudia bez skúseností nie sú väčšinou vyhľadávanými kandidátmi, no firmy sú ochotné žiadateľov trénovať a zadovážiť im prax, ktorú potrebujú na stabilné zamestnanie.

Získanie nových / brúsenie starých zručností


Objavte svoje silné a slabé stránky v pracovnom prostredí, v ktorom ste neustále konfrontovaný so spätnou väzbou od nadriadeného. Absolventská prax je unikátna šanca na sebazdokonaľovanie, ktorá sa vám už nikdy v živote nemusí naskytnúť. Počas práce bojujte so svojimi nedostatkami, vyhľadávajte nové informácie, pýtajte sa, skúmajte, a nemajte strach trochu riskovať.

Jednou nohou v zamestnaní


Ďalším benefitom absolventskej praxe je, že zamestnávatelia na vás vzhliadajú ako na budúcich zamestnancov na plný úväzok. Váš pobyt v spoločnosti si môžete predstaviť ako veľmi dlhý pracovný pohovor, na konci ktorého budete plne spôsobilý na vykonávanie práce. Na pozadí toho, ako si „oťukávate“ firmu, firma si „oťukáva“ vás.

Naberanie odvahy


V pracovnom prostredí človek začína strácať zábrany, komunikuje s ľuďmi a pomaly sa „do toho dostáva“. Ba čo viac, ak disponujete pôsobivým životopisom, budete ešte viac sebavedomí vo svojich konaniach. Ak sa vás zamestnávateľ po absolventskej praxi spýta, či vám práca niečo dala, neodpoviete: „hmm, áno, asi by som to zvládol robiť,“ ale „rozhodne áno,“ a podporíte svoje tvrdenie príkladmi.

Vhodnosť pracovnej pozície


Ak ste na pochybách s výberom vhodnej pracovnej pozície, absolventská prax vám pomôže zamestnanie odskúšať. Bez akýchkoľvek dlhodobých záväzkov sa tak môžete presvedčiť o tom, či je práca naozaj pre vás.


Kto ponúka absolventskú prax? 


Núdza o spoločnosti, ktoré ponúkajú a sprostredkúvajú absolventskú prax naozaj nehrozí. Jednoduchým „googlovaním“ sa možno dopracovať k domácej, ale aj zahraničnej práci pre absolventov, študentov, alebo ľudí, ktorí uvažujú nad zmenou kariéry. Široké spektrum pracovných pozícií v oblasti administratívy, personalistiky, logistiky, a iných, ponúkajú veľké organizácie ako napríklad AIESEC, OTP, RTVS. Samozrejme, je ich na Slovensku viac než dosť, a teda je možné si vyberať aj podľa oblasti vášho záujmu.
Späť na začiatok