Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Proplusco praca brigada, nezamestnany clovek, osoba ktora si hlada pracu, neuspesne pohovory, nevydareny pohovor
Späť na začiatok
kariéra

Mám zápis v trestnom registri. Ako si nájdem slušné zamestnanie?

kariéra

Nezamestnaným dokáže znepríjemniť deň čokoľvek: Pozor, tieto veci im radšej nehovorte!

Späť na začiatok

pohovor

Stále žiadna odozva na rozoslané životopisy? 3 Hlavné znaky, že zamestnávateľ o vás nemá záujem

Proplusco praca brigada, nezamestnany clovek, osoba ktora si hlada pracu, neuspesne pohovory, nevydareny pohovor
Autor
Tím Proplusco

9.3.20173 min. čítania
S ťažkopádnym rozbehom pri hľadaní práce sme sa po absolvovaní školy stretli takmer každý. Pokiaľ nepatríte medzi horných 10 000, ktorým „kamoš“ dohodil job v továrni na čokoládu alebo v banke, váš životopis sa pravdepodobne zmieta v obrovskej kope ďalších, rovnako dúfajúcich papierov s vašou menovkou. Ich vybavenie veru zaberie tete personalistke veľa káv, no akonáhle dôjde na pozvanie na pohovor, začína sa vytvárať vzťah medzi vami a zamestnávateľom.

Práve pohovor je tou „break point“ zastávkou, na ktorej zamestnávateľ rozhodne o vašom (ne)úspechu v danej firme. Ako ale zistiť, či má o vás seriózny záujem? Toto sú tri hlavné znaky, podľa ktorých zistíte, že zamestnávateľ s vami bohužiaľ neráta.

Týždeň, dva

Po úspešnom pracovnom pohovore obyčajne nastáva týždeň alebo dva (ak je spoločnosť extrémne zaneprázdnená) netrpezlivého okusovania nechtov. Ak sa vám ani do 14 dní nikto neozve, neváhajte si slušne zažiadať o aktualizáciu prijímacieho procesu. Problém nastáva až v momente, keď vám nebudú reagovať ani na tento mail/sms/telefonát. Je to jasné znamenie, že personalista vás už na rande nepozve.

Oťúkávací telefonát

Množstvo spoločností si svojich potencionálnych zamestnancov „oťukáva“ cez telefonát. Jednoduchými otázkami dokážu počas hovoru vylúpnuť podstatu vašej osobnosti, analyzovať ju a následne vyhodnotiť, aby váš životopis položili na jednu z troch kôpok: 1. Vyhovuje. 2. Nevyhovuje. 3. Je to úplný šialenec. Ak do týždňa po telefonáte nebude nasledovať osobné stretnutie alebo aspoň pozvánka na pohovor, zamestnávateľ vám dáva červenú.

Náhle zmeny všetkého dohodnutého

Neveštia nič pozitívne. Nech sa už nachádzate v ktoromkoľvek štádiu pracovného pohovoru, náhle zmeny v čase alebo mieste stretnutia vysielajú signál, že zamestnávateľ neberie vašu žiadosť príliš vážne. Môže sa stať, že prijímacie konanie prevzal v polovici iný personalista, že náhle presunuli čas stretnutia, že na poslednú chvíľu 2x zmenili miestnosť. To všetko bohužiaľ môžu byť symptómy toho, že pre danú spoločnosť nie ste práve prioritným kandidátom.


Späť na začiatok