Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Ilustračný obrázok
Späť na začiatok
študenti

Absolventská prax: Odpoveď pre všetkých, ktorí počas školy zaspali na vavrínoch

kariéra

8 silných dôvodov, prečo by ste sa mali zúčastniť na pracovnom veľtrhu v Nitre!

Späť na začiatok

pohovor

Skontrolujte si váš Facebook pred tým, ako sa budete uchádzať o prácu!

Ilustračný obrázok
Autor
Tím Proplusco

15.3.20182 min. čítania
Absolvovali ste pracovný pohovor, no i napriek tomu, že ste zo seba vydali maximum, vás neprijali? Ihneď z vášho neúspechu neviňte riaditeľa spoločnosti či ľudí, ktorí ho s vami viedli. Možno je za všetkým len váš profil na Facebook-u!

Väčšina záujemcov o prácu si neuvedomuje, že v dnešnom svete moderných technológií nie je žiaden problém si takpovediac ,,preklepnúť“ človeka ešte predtým ako ho osobne spoznáte. Na internete nájdete množstvo nástrojov ktoré slúžia, prostredníctvom najpopulárnejšej sociálnej siete Facebook, na zhromaždenie množstva konkrétnych informácií o danom človeku. Nie je to však protiprávne, nakoľko si svoje súkromie každý na spomínanej webovej službe nastavuje sám. Stačí tak malá nepozornosť a snímky z bujarej alkoholovej párty, za ktoré sa hanbíte, môžu vidieť i neželané oči.

Medzi uvedené stránky patrí napríklad www.stalkface.com. Po zadaní internetovej adresy na Facebook-ový profil osoby, ktorú potrebujete preveriť, sa vám objaví niekoľko položiek jednoducho a prehľadne zoradených do skupín, ako napríklad fotky, na ktorých je daná osoba označená, aké príspevky pridávala, komentovala či miesta, ktoré doposiaľ navštívila.

Z vyjadrení našich kolegýň recruiteriek vieme, že vám môžu uškodiť i nevinné statusy pridávané počas doby, kedy by ste mali pracovať. Veď, aká firma by predsa zamestnala niekoho, kto si prácu mýli s chvíľami oddychu?

Ak vám teda na pozícii o ktorú sa uchádzate naozaj záleží, predtým, než sa zúčastníte prijímacieho pohovoru si skúste overiť svoj vlastný profil. Zrejme budete prekvapení, možno aj takto :) 


Späť na začiatok