Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Proplusco praca brigada, personalista na pohovore sa pyta otazku uchadzaca
Späť na začiatok
študenti

Koniec školy za rohom a ty stále bez práce? Pohni zadkom!

kariéra

Ľahké vstávanie: ako sa zobudiť tak, aby ste zahnali chuť vraždiť

Späť na začiatok

kariéra

Povedzte nám niečo o sebe: čo vlastne touto otázkou na pohovore od nás chcú?

Proplusco praca brigada, personalista na pohovore sa pyta otazku uchadzaca
Autor
Tím Proplusco

28.11.20162 min. čítania
Narodila som sa 20.03.1987 o 16:53 na prvý jarný deň. Moje nečakané pytačky na svet prekvapili doktora aj maminu...“. Nie. Otázkou „Povedzte nám niečo o sebe“ po nás na pohovore nechcú vylíčiť životný príbeh od okamihu zrodenia. Stále totiž stojíte s kožou na trhu a presviedčate o tom, že životopis a motivačný list o vás nevyrapotali všetko vábne. Táto naoko triviálna otázka z vás má vytiahnuť čokoľvek, čím by ste toho fajne upraveného vysmiateho personalistu v kravate mierne ohúrili.

Existuje jednoduchá taktika, ako otázku „povedzte nám niečo o sebe“ prežiť bez väčšej ujmy. Vytiahnite niečo málo z minulosti, z prítomnosti a následne načrtnite kontúry vašich budúcich plánov v spoločnosti, o ktorú máte záujem.

Odpoveď teda môže vyzerať napríklad takto:


V súčasnosti pracujem ako backoffice manažér vo finančnom sektore, kde mám okrem iného na starosti komplexnú marketingovú stratégiu spoločnosti. Predtým som pôsobil ako PR špecialista pre nadnárodnú IT firmu, kde sa vo mne prebudila neskutočná vášeň pre svet techniky. Táto práca ma nesmierne bavila a preto by som sa rád vrátil do technického prostredia a prehĺbil skúsenosti u vás v ESETe.“

Množstvo ľudí trpí smiešnou predstavou, že otázkou „povedzte nám niečo o sebe“ sa personalista o nás naozaj zaujíma. Ak by ste mali vlastnú firmu a hľadáte vhodnú osobu na danú pozíciu, prečo by ste sa pýtali túto otázku? Výhradne preto, aby ste zistili, či uchádzač dokáže vykonávať prácu naplno, či sa dokáže zladiť s tímom, čo doposiaľ dokázal a ako chce zužitkovať nadobudnuté skúsenosti vo vašej spoločnosti.
Späť na začiatok