Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním/Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Viac
Viac informácii Ok
Práca za počítačom hľadanie práce.
Späť na začiatok
študenti

Zaži krásne leto v Prahe - letná brigáda s ubytovaním

študenti

Maturanti, koniec školy sa blíži. Viete, aké máte možnosti?

Späť na začiatok

študenti

Koniec školy sa blíži. Začni s hľadaním práce hneď teraz!

Práca za počítačom hľadanie práce.
Autor
Tím Proplusco

18.6.20193 min. čítania

Poznáte najväčšiu nočnú moru absolventov škôl? Máta ich predstava, že úrad práce sa stane ich spoločníkom na neurčitý čas. Viac ako 60% nezamestnaných absolventov je v evidencii 4 alebo až 9 mesiacov. Pridlhá doba, však? Ako sa tomu vyhnúť?

Väčšina študentov nadobudne pracovné skúsenosti počas štúdia. Brigády, stáže, pracovné programy - to všetko je pre študentov lákavé, ak si chcú finančne prilepšiť. Nie je nič zvláštne na tom, ak zamestnávateľ ponúkne brigádnikovi po škole trvalé pracovné miesto. Zamestnávateľ vie, aké výsledky brigádnik dosahoval a na ktorú pozíciu sa hodí.

Absolventi by mali začať s hľadaním práce počas štúdia. Väčšina zamestnávateľov vyžaduje na konkrétne pracovné pozície prax. To znamená, že ak máš za sebou brigády, tak tie sú signálom, že máš osvojené pracovné návyky.

V prípade, že v životopise neuvedieš žiadne konkrétne zručnosti alebo prax, šanca na vhodné zamestnanie sa znižuje.

Čo robiť v prípade, ak je študent bez praxe? Daj si záležať na vypracovaní kvalitného motivačného listu. V motivačnom liste uvedieš svoje očakávania, ambície, motívy pre prácu na konkrétnej pozícii.

To, že patríš k absolventom je nesporne veľkou výhodou. Zamestnávatelia v nich vidia ľudí s potenciálom. Je nutné dokázať im, že más seriózny záujem.

Ak chceš zaujať zamestnávateľa, najviac ho ovplyvnia tieto faktory:

1. Motivácia
2. Chuť učiť sa a prijímať nové poznatky
3. Nadobudnuté poznatky aplikované v praxi
4. Samostatnosť
5. Aktívny prístup k práci
6. Pozitívne myslenie

 hľadanie práce v inzercii inzerát v novinách

Na vypracovaní životopisu a motivačného listu si daj záležať.

Zamestnávatelia si všímajú formu spracovania životopisu, vzdelanie, ako aj školu, ktorú si navštevoval. Veľmi atraktívnou je prax počas štúdia. Ak si absolvoval kurzy, stáže alebo dobrovoľnícke aktivity, uveď ich. Kvalitná príprava životopisu môže rozhodnúť o tvojej budúcnosti. 

 

Hľadanie práce nebolo nikdy jednoduchšie, ak ... : vieš, čo chceš - máš v hlave jasno, v ktorom odbore chceš pracovať:

Máš čo ponúknuť - neboj sa vymenovať svoje kvality, či už ide o flexibilitu, jazykové znalosti, prácu v tíme a iné. Všetko sa počíta.

Máš plán B - nedarí sa? Prihlás sa na kurz, nájdi si neplatenú stáž, hlavne nebuď pasívny.

Celoživotné vzdelávanie je jednou z tvojich priorít - absolvovanie školy neznamená, že si nasal všetku múdrosť sveta. Uvedom si, že máš potenciál pre rozvoj a nezabudni v priebehu pohovoru prejaviť záujem o pokračovanie svojho vzdelávania.

Vieš, že každá skúsenosť sa počíta - budúci zamestnávateľ môže považovať aj zdanlivo bezpredmetnú prax za prínosnú. Počas pohovoru nezabudni spomenúť brigády počas leta alebo prácu v oblasti dobrovoľníctva.

S hľadaním práce ti radi pomôžeme, stačí sa u nás zaregistrovať! :) 

Späť na začiatok