Ako na to? Hurá do práce ihneď po materskej

IKona hodín

4 min čítania

Ikona kalendáru

16.05.2018

Obrázok autora článku

Tím Proplusco

Nie každej mamičke sa bohužiaľ podarí vrátiť do predchádzajúceho zamestnania, ihneď po skončení materskej dovolenky. Síce sú ich miesta garantované zákonom, no veľakrát nie je ich bývalá práca zlúčiteľná i s výchovou dieťaťa, najmä ak ide o povolanie na takzvané zmeny. Aké sú teda možnosti na trhu práce pre ženy, ktoré nedávno ukončili materskú dovolenku a chcú sa opätovne zamestnať? V nasledujúcich bodoch vám skúsime poradiť!

Učte sa, učte sa a ešte raz sa učte!
Pokiaľ sa bojíte, že vaše doterajšie skúsenosti nie sú pre aktuálny trh práce dostatočné alebo ste kvôli materstvu museli odložiť vzdelanie bokom, nezúfajte. Existuje nespočetné množstvo rôznych agentúr a neziskoviek, ktoré vám s radosťou poskytnú školenia v odbore, o ktorý sa zaujímate. Za zmienku stoja napríklad počítačové, jazykové, či iné odborné kurzy. Čo je však pre mamičky najdôležitejšie, je fakt, že spomínané organizácie vám počas vašej výuky zabezpečia i stráženie detí.Nenechajte sa zaskočiť
V prípade nadchádzajúceho pracovného interview sa radšej vopred pripravte na otázky typu: ,,Má vám kto postrážiť deti v prípade ich choroby a počas prázdnin? Ste ochotná kvôli práci cestovať? Ako dlho ste už nehovorili cudzím jazykom?” I keď niektoré z nich úzko hraničia s diskrimináciou, zamestnávatelia si s nimi hlavu nelámu a bez váhania vás nimi môžu zaskočiť. V tomto prípade určite odpovedajte prirodzene a hlavne pravdivo. Nie nadarmo sa hovorí, že lož má krátke nohy a zrejme nechcete potencionálneho zamestnávateľa sklamať hneď v úvode zle premysleným klamstvom.Ako sa obliecť?
Budete sa možno diviť, ale i vaše oblečenie a make-up napovedia veľa, hlavne v momente prvého dojmu. Namiesto pohodlných džínsov a bujarého crop topu, zvoľte radšej formálny štýl obliekania, ktorý k sebe ladí a zároveň vytvára príjemný kontrast. Tmavomodrým kostýmom s bielou košeľou nikdy nič nepokazíte. Určite sa však vyhnite výraznému líčeniu, nie ste predsa na módnej prehliadke. Budúceho chlebodarcu ním môžete vydesiť, veď kto by chcel zamestnankyňu, ktorá sa viac venuje zrkadlu ako zadanej úlohe?Verte si! 
Sebadôvera je základná vlastnosť každého úspešného človeka, matky nevynímajúc. Buďte zdravo hrdá a na položené otázky odpovedajte s rozvahou. Ako ,,vyškolená mamina” dokážete predsa zaobstarať celú domácnosť len jednou rukou, čo ste posledné tri roky každodenne trénovali. Nebuďte sivou ustráchanou myškou, ale vyjdite z davu!A ako ste si poradili s prestupom po materskej dovolenke do práce vy? Podeľte sa s vašou skúsenosťou v komentári a pomôžte tak ostatným mamičkám! :) 


Zdielať článok:

Podobné články

Minuatúra titulného obrázku článku
Ikona kalendáru

09.10.2016

IKona hodín

Ikona kategorií Kategórie: Kariéra

Vek je len číslo! Presvedčte o tom vášho budúceho zamestnávateľa!

Minuatúra titulného obrázku článku
Ikona kalendáru

23.10.2016

IKona hodín

Ikona kategorií Kategórie: Kariéra

Vyvarujte sa stresu v práci! Neškodí iba produktivite, ale aj zdraviu..

Minuatúra titulného obrázku článku
Ikona kalendáru

01.11.2016

IKona hodín

Ikona kategorií Kategórie: Študenti Kariéra

Využi letné prázdniny, zarob si peniaze a rozbehni kariéru!