5 elementov, ktoré vás uprednostnia pred mladším uchádzačom o prácu | PROPLUSCO s.r.o
Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním/Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Viac
Viac informácii Ok
Hľadáte ľudí, ste firma?
Hľadáte zamestnancov pre svoju firmu?
Pomôžeme Vám.
Vyplňte dátum
Vyplňte miesto
Vyplňte počet ľudí
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Overte identitu
Vyhľadať článok
Obrázok článku

5 elementov, ktoré vás uprednostnia pred mladším uchádzačom o prácu

11.09.2017
od Tím Proplusco

Každý vek má svoje čaro, prednosti i nevýhody. Mnohí z nás, s dlhoročnými pracovnými skúsenosťami sa zrazu ocitneme v situácii, keď si musíme hľadať nové zamestnanie. Dôvody môžu byť vskutku rôzne: kríza spoločnosti a jej následná reorganizácia, alebo dokonca až krach, ale aj čisto osobné – keď sa ocitneme v situácii, že nám pracovné podmienky už nevyhovujú a nie je možné ich zmeniť inak, ako zmenou zamestnania.

Nech už je dôvod akýkoľvek, realita je jasná – budeme musieť súťažiť na trhu práce, ktorý jednoznačne uprednostňuje mladých ľudí. Angloamerické prostredie to označuje výstižným slovom „ageizmus“ (diskriminácia z dôvodu veku). Napriek tomu máme práve my benefity, ktoré mladí záujemcovia nemôžu zamestnávateľovi nikdy ponúknuť – SKÚSENOSTI.

Práve roky praxe a nadobudnuté pracovné skúsenosti a kompetencie nás v mnohých profesiách dostávajú do zvýhodnenej pozície. Aj keď sa zamestnávateľom môže zdať mladšia osoba atraktívnejšia a najmä „lacnejšia“, skúsený a pragmatický zamestnávateľ si spočíta celkové náklady na zamestnanca a jeho perspektívny prínos pre spoločnosť. A práve pri takomto pohľade máme my, vekovo starší záujemcovia, určite „navrch“.

Všeobecne platí, že mladý záujemca stojí oveľa menej – pokiaľ ide o odmeňovanie. Ale …. náklady na jeho zaučenie, výcvik, časový horizont sú značnou nevýhodou v porovnaní so starším a skúsenejším záujemcom.

Takže … nezúfajte, nepodliehajte pocitu bezmocnosti a negatívnym myšlienkam – rozumný zamestnávateľ ocení vaše kvality a uprednostní práve vás.

 

5 elementov, ktoré vás uprednostnia pred mladším a menej plateným uchádzačom o prácu:

 

DÔVERYHODNOSŤ – Je najdôležitejšia a pritom ťažko dosiahnuteľná bez dlhoročnej pracovnej minulosti.

REFERENCIE – Tieto odkazy sú „skutočnými“ dôkazmi vašej pracovnej minulosti. Dnes zamestnávateľ vyžaduje a zvyčajne si aj preveruje kvalitu vašej doterajšej práce. Čím viac pozitívnych referencií, tým viac bodov vo váš prospech. Určite ich doložte k vašej žiadosti o zamestnanie.

KONTAKTY – Existuje mnoho pracovných pozícií, kde je nevyhnutné mať veľké množstvo kontaktov a znalostí. A tie možno získať len časom. Zase ďalší bod vo váš prospech.

VÝSLEDKY – Znalosť, ako dokumentovať a doložiť profesionálne výsledky, ktoré sa nahromadili počas vašej pracovnej minulosti z vás robia atraktívneho kandidáta.

POROZUMENIE – Byť schopný pochopiť situáciu spoločnosti a vedieť, ako sa správne vyjadriť – to je zručnosť, ktorá ide ruka v ruke so skúsenosťami a robí z vás žiadúcejšieho záujemcu ako mladšieho kandidáta.

(spracované zo zdroja: www.colloquiodiretto.com)

 

Zdieľať cez:
Zanechať správu
Momentálne sme offline, zanechajte nám správu
Odoslať