Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Proplusco praca brigada, zručnosti ktoré zamestnávatelia vyhladávajú, soft skills
Späť na začiatok
zákon

Práca na dohodu a PN - poznáte svoje nároky?

zamestnávateľ

Kedy sa firme oplatí využiť služby personálnej spoločnosti?

Späť na začiatok

kariéra

Najvyhľadávanejšie zručnosti na pracovnom trhu: Máte ich všetky?

Proplusco praca brigada, zručnosti ktoré zamestnávatelia vyhladávajú, soft skills
Autor
Tím Proplusco

30.10.20193 min. čítania

Hľadáte si prácu? Poradíme vám, aké zručnosti zamestnávatelia vyhľadávajú najviac. Sú to zručnosti, ktoré viete rozvíjať a zlepšovať sa v nich a teda viete tak priebežne zvyšovať vašu trhovú hodnotu. Ktoré to teda sú?

Analytické zručnosti

Zamestnávatelia preferujú pri výbere uchádzačov, ktorí vedia pracovať s problémom: zozbierať dáta, premyslieť si možnosti a aplikovať vhodné riešenie. Ľudia s analytickými zručnosťami vedia tiež vyhodnocovať a podávať správy o výsledkoch. Úzko spätými zručnosťami sú tiež dobré plánovanie, prioritizovanie a organizovanosť.

Komunikačné zručnosti

Schopnosť dobre komunikovať (ústne aj písomne) je dnes veľmi vzácna. Zamestnávatelia v podstate v každej oblasti vyhľadávajú ľudí, ktorí sa vedia vyjadrovať na úrovni, či už v telefóne, online alebo pri práci so zákazníkmi. Niektoré pozície vyžadujú aj schopnosť komunikovať v cudzom jazyku alebo vyjednávať obchodné podmienky.

Práca v tíme

Bez ohľadu na to, v akej sfére si hľadáte prácu, bude pre vás veľkou výhodou, ak budete schopní pracovať v tíme. Dnes sa uprednostňujú uchádzači, ktorí vedia pracovať s nadriadeným, ale dobre vychádzajú aj s kolegami. Mnohé odvetvia dnes delia prácu medzi viacerých členov tímu, preto je potrebná neustála komunikácia. Pri pohovore je preto dobré ukázať, ako sa vám v minulosti darilo tak v samostatnej práci, ako aj v práci v tíme.

Množstvo pracovných ponúk a príprava na pohovor k tomu? Zaregistrujte sa online ešte dnes a pomôžeme vám nájsť prácu vašich snov.


Prispôsobivosť

Originálne nápady alebo kreatívne riešenia problémov sú dnes veľmi vyhľadávané. Ak okrem toho zvládnete pracovať napríklad v rozličných časoch, pod tlakom alebo v práci, ktorá si vyžaduje časté zmeny, tak práve prispôsobivosť je vlastnosť, ktorou disponujete a pomôže vám! Ocenia ju nielen zamestnávatelia, ale aj klienti. Prispôsobivosť bola dokonca zaradená medzi top 5 pracovných zručností v roku 2019! Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, aj prispôsobivosť sa dá trénovať a zlepšovať. 

Spravovanie vlastného času (time management)

Stíhanie termínov, zvládanie viacerých projektov naraz a najmä včasné riešenie problémov zamestnávatelia vysoko oceňujú. Ak ste dobrý time manager, znamená to tiež, že ste spoľahlivý, presný a organizovaný. Ak máte však pocit, že vám táto zručnosť ešte občas „hapruje“, vyskúšajte si naše tipy pre dobrý time management, ktoré vám v tom pomôžu.

Toto bolo 5 zručností, ktoré vyhľadávajú zamestnávatelia. Nezabudnite ich spomenúť vo vašom životopise. Neviete, ako na to? Ozvite sa nám a radi vám s jeho napísaním pomôžeme.

Späť na začiatok