Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Maturant promócie rodičia
Späť na začiatok
študenti

Koniec školy sa blíži. Začni s hľadaním práce hneď teraz!

zákon

Vyznáte sa vo svojej výplatnej páske? Poďme si ju spolu „prečítať“

Späť na začiatok

študenti

Maturanti, koniec školy sa blíži. Viete, aké máte možnosti?

Maturant promócie rodičia
Autor
Tím Proplusco

24.5.20192 min. čítania

Maturita klope na dvere a pred čerstvým absolventom - maturantom sa otvára nová životná etapa. Berieš to ako výzvu alebo ako náročnú skúšku? Správny uhol pohľadu ti zaručí lepšie sa popasovať s touto situáciou. Teraz sa dozvieš, čo môžeš robiť po škole.

 

Ako čerstvý absolvent máš 4 možnosti:

1. rozhodneš sa študovať na vysokej škole,

2. zaregistruješ sa na úrade práce,

3. nájdeš si zamestnanie,

4. budeš dobrovoľne nezamestnaným – platíš zdravotné poistenie ako samoplatca.

Maturant radosť úspešné skúšky

 

Ktorá z možností ti vyhovuje najviac?

Môžeš si vydýchnuť, si čerstvý maturant, škola skončila a ty máš nárok na posledné, riadne prázdniny. To znamená, že študentom si až do 31. augusta. Štát do tohto dátumu za teba platí zdravotné poistenie. V prípade, že chceš cestovať zadarmo vďaka ISIC, sklameme ťa. Táto možnosť už pre teba nie je aktuálnou. Hradíš si cestovné v plnej sume.

V prípade, že si si nepodal prihlášku na vysokú školu, nájdi si prácu. Ak si nenašiel vhodnú ponuku, podaj žiadosť o zaradenie do evidencie na úrade práce. Žiadosť je nutné podať 7 dní po ukončení tvojich študentských čias. Túto povinnosť máš vykonať do 7. septembra. Následne odbrzdíš žiadosť, ktorú vyplníš a odošleš príslušnému úradu práce.

Ak si si podal prihlášku na výšku a prijali ťa, si poistencom štátu počas prázdnin aj počas nasledujúcich rokov štúdia. Poistenie za teba odvádza štát.

Čo v prípade, že nie si zamestnaný, nepokračuješ v štúdiu na vysokej škole a nie si v evidencii na úrade práce? Tvojou možnosťou je prihlásiť sa v tvojej zdravotnej poisťovni ako samoplatiteľ, s dátumom vzniku - 1. september. Preddavky na poistné si budeš hradiť sám, a to vo výške min. 66,78 €/mesiac.

A teraz prichádza na rad skvelá ponuka! Zaujímavú prácu si môžeš nájsť aj vďaka Proplusco. Stačí sa zaregistrovať, zadať región hľadanej práce a následne ti budeme zasielať tie najlepšie pracovné ponuky formou bezplatnej SMS. Výber bude len na tebe.

Späť na začiatok