Poistný matematik / Aktuár / senior | PROPLUSCO s.r.o

Poistný matematik / Aktuár / senior Bratislava od 2000 € /brutto v závislostí od skúseností kandidáta TPP

Do prestížnej a stabilnej spoločnosti, ktorá patrí medzi najúspešnejšie značky na trhu v oblasti posťovníctva obsadzjeme veľmi významnú a dôležitú pozíciu "Poistného matematika".

Uprednostňujeme kandidáta "profíka/seniora" s minimálne 5 ročnými skúsenosťami v danej oblasti a na danej pozícii.

Náplň práce

Keďže pátrame po seniorovi tak predpokladáme, že daný uchádzač bude vedieť, čo bude je ho náplňou práce, no predsa len na pripomenutie:

- Spolupodieľanie sa na tvorbe a inovácii poistných produktov predovšetkým /životné poistenie/

- Tvorba aktuárskych podkladov, tarifných tabuliek a iných súvisiacich podkladov.

- Analyzovanie a kalkulovanie výšky sadzieb poistného, poistno-technických rezerv a výnosnosti jednotlivých poistných produktov.

- Testovanie profitability a rizikovosti jednotlivých poistných produktov.

- Ohodnocovanie aktív a pasív poisťovne, technických rezerv a analýza homogenity poistného kmeňa.

- Monitorovanie a analyzovanie vývoja poistných produktov (ich poistných sadzieb, poistných podmienok) a následné podávanie návrhov na inováciu produktov.

- Príprava podkladov pre účtovníctvo, audítorov, štátno-kontrolné orgány, NBS, akcionárov, vrcholových manažérov a obchodných partnerov (napr. zaisťovateľov).

Požiadavky na zamestnanca

Uprednostňovaná úroveň vzdelania: vysokoškolské II.stupňa

Zameranie/odbor vzdelania: poistná matematika, finančná matematika, matematická štatistika, aktuárstvo, kvantitiatívne metódy v ekonómii

Požadované znalosti: Microsoft Word, Excel, Visual Basic, SQL

Osobné schopnosti a ďalšie zručnosti: znalosť softvéru pre aktuárske modelovanie a analýzu dát, analytické myslenie, komunikatívnosť, samostatnosť, precíznosť a presnosť,
                                                       aktívny a inovatívny prístup, záujem a schopnosť rozvíjať sa

Jazykové znalosti: Aj stredne pokročilý /B2/

Pozíciu obsadzujeme pre nášho významného klienta, jeho značka patrí k najúspešnejším na poisťovníckom trhu.

- 5 týždňov dovolenky
- 4 sick days
- pružná pracovná doba
- home office
- multi sport karta
- príspevky do III. piliera
- zľavy na firemné produky
- online vzdelávacie kurzy
- online jazykové kurzy
- knižnica
- príspevok na kultúru, šport, vzdelávanie a iné
- kafetéria - 300 €/ročne
- hotline starostlivosť o zamestnancov a rodinných príslušníkov
- teambildingy, firemné akcie