Najdite si prácu

Manažér nákupu v automotive závode.

Bytča, Žilinský Kraj od 3000 € /v závislosti od skúsenosti kandidáta na danej pozícii z automotive prostredia/ TPP
TOP Top badge

Obsadzujeme kľúčovú manažérsku pozíciu "Nákupcu" pre korporátnu výrobnú spoločnosť v Bytči.

Táto pozícia podlieha priamo manažérovi závodu a globálnemu manažérovi nákupu.

Náplň práce

Hlavná pracovná náplň manažéra nákupu:

  • Zabezpečuje najlepšie riešenia/výsledky nákupu pre špecializovaný závod, aby sa dosiahli celosvetové nákupné ciele

  • Zabezpečuje súlad so špecifikáciami zákazníka, nákupnými postupmi a zásadami spoločnosti

  • Vedenie nákupného tímu závodu /3 kolegovia/

  • Je súčasťou tímu riadenia závodu a organizácie medzinárodného nákupu a komunikuje/poskytuje témy súvisiace s nákupom v správnom čase a na úrovni kvality

  • Profesionálne zastupovanie voči obchodným partnerom/dodávateľom, Pravidelné kontakty s dodávateľmi pre budovanie strategických dodávateľských vzťahov zabezpečením kvalifikácie dodávateľa

  • Vedie nákup strategických projektov na implementáciu nových projektov súvisiacich so závodom vo fáze SOP s jasným zameraním na načasovanie, náklady a kvalitu

  • Nezávislé rokovania, pozorovanie a analýza svetových trhov s dodávateľmi, identifikácia alternatívnych výrobných technológií, hľadanie a vývoj dodávateľov, hodnotenie ponuky a uzatváranie zmlúv

  • Odhad určitých rizík, šancí a trhových situácií počas projektového cyklu

  • Zodpovednosť za strategické ciele súvisiace so závodom a nákupom, priamy operatívny nákup materiálu, nepriamy/MRO nákup materiálu, výkazníctvo závodu SQA, NP, SDE

  • Poskytuje reaktívnu a primeranú podporu dodávateľov na zabezpečenie QCD výkonu operácií závodu a vedie riešenie problémov dodávateľa, keď sú eskalované od iných nákupcov

  • Dodržiava a používa požadované systémy, postupy a dokumenty

  • Úzka tímová spolupráca s medzinárodným nákupným tímom, všetkými oddeleniami v rámci súvisiaceho závodu

  • Vedenie alebo podpora zmien v projektoch po SOP (t. j. technické zmeny, objemové zmeny, drobné zmeny vonkajšieho vzhľadu)

  • Podpora implementácie zmien VAVE súvisiacich s nákupom

  • Byť lídrom v nákupe VAVE a zlepšovaní dodávateľov

  • Cestovanie je nevyhnutnou súčasťou práce /SK, CZ, Poľsko, Nemecko, Čína, Švajčiarsko, Rakúsko/

Požiadavky na zamestnanca

Kľúčové kompetencie:

- skúsenosti s nákupom na riadiacej pozícii
- skúsenosti s vedením ľudí
- nezávislá práca v medzinárodnom prostredí
- obchodné a zmluvné znalosti
- silné komunikačné zručnosti
- znalosť nákladových modelov, štúdie LPP, analýza nákladových modelov
- dlhoročné skúsenosti s používaním IT nástrojov /MS OFFICE/
- technické know-how o produkte a znalosť kvality výhodou
- silné kompetencie v rokovaniach, prezentačných metódach a technikách
- procesné znalosti a projektový manažment
- skúsenosti s vyjednávaním
- aktívna Aj - must have /písomná, aj ústna/
- silná motivácia, osobné a profesné kompetencie a sebavedomie
- orientácia na výsledok, tímový hráč, schopný spolupráce na rôznych úrovniach a
  oddeleniach

Vzdelanie a skúsenosti:

- vysokoškolské vzdelanie, s inžinierskym titulom v oblasti obchodu, či technického
  zamerania veľká výhoda technický background

- skúsenosti s nákupom v automotive sektore

Náš obchodný partner je súčasťou nadnárodnej korporácie (Illinois Tools Works Inc.), ktorá bola založená v Chicagu v r. 1912. Celá sieť ich spoločností pokrýva 57 štátov a zamestnáva viac ako 49000 zamestnancov. Výrobky a riešenia korporácie nachádzajú uplatnenie po celom svete a na miestach ako sú ropné plošiny, mosty, veterné turbíny, domácnosti, autá, dokonca aj mobilné zariadenia. Môžete ich nájsť v rôznych odvetviach - napr. letectvo, kozmonautika, zdravotníctvo a samozrejme v automobilovom priemysle.

V r. 2007 bola založená spoločnosť TRW Automotive (Slovakia) s.r.o., ktorá v r. 2016 bola transferovaná do spoločnosti ITW. Jej hlavným výrobným programom sú interiérové plastové komponenty pre automobilový priemysel, ktoré dodáva renomovaným výrobcom automobilov ako sú Daimler, Fiat, JEEP, Audi, Volvo.

- práca v úspešnom medzinárodnom koncerne
- priestor na sebarealizáciu a rozvoj
- príspevok do 3. piliera DDS
- bohatý sociálny a kultúrny program spoločnosti
- možnosť cestovania
- príspevok na dopravu, či ubytovanie, časom služobný automobil
- šancu má aj mimo regionálny kandidát, otvorený služobným cestám /týždňovky/