Hlavný účtovník s praxou vo výrobnej spoločnosti, húževnatosťou, odbornosťou a manažérskymi zručnosťami.

Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš od 1500 € v závislosti od skúsenosti kandidáta TPP
TOP Top badge

Pre nášho významného výrobného klienta /strojársky priemysel/ obsadzujeme strategickú pozíciu "Hlavného účtovníka".

Uprednostňujeme kandidátov s minimálne 4 a viac ročnou praxou, ktorí disponujú nielen odbornými znalosťami, ale aj manažérskymi zručnosťami vedenie cca 4 členného tímu.

 Ten najvhodnejší kandidát by mal byť znalý:
- procesov výrobných spoločností
- informačných/účtovných systémov
- správy „Master data"
- účtovných štandardov
- základov štruktúr financovania
- daňovej legislatívy
- základov korporátného práva

Náplň práce

Detailná pracovná náplň obsahuje:
• Tvorba finančnej stratégie, politiky a postupov spoločnosti a dohľad nad ich realizáciou s cieľom zabezpečiť finančnú stabilitu a rast
   spoločnosti
• Reprezentácia organizácie na rokovaniach s obchodnými partnermi, spolupráca s audítormi a s finančnými a daňovými orgánmi štátnej
   správy. Komunikácia s finančnými inštitúciami a obchodnými partnermi spoločnosti
• Zodpovednosť za dosahovanie stanovených finančných cieľov spoločnosti
• Manažovanie činnosti tímu v rámci oddelenia
• Komunikácia s top manažmentom spoločnosti
• Rozhodovanie o financovaní rôznych činností spoločnosti a o spôsoboch nakladania s finančnými prostriedkami, riadenie finančných
   tokov spoločnosti
• Analýza finančných ukazovateľov spoločnosti
• Tvorba finančného rozpočtu, kalkulácie, plánovanie predaja
• Zabezpečovanie aktuálnych správ o stave finančných zdrojov a o výsledkoch podnikového hospodárenia
• Spolupracuje s inými výrobnými sekciami a ostatnými oddeleniami podniku pri plnení úloh
• Spolupracuje pri podnikových projektoch
• Evidencia a účtovanie interných dokladov
• Sledovanie a kontrola saldokonta
• Spracovanie dochádzky
• Spracovanie miezd/príprava podkladov, mesačné výkazy (SP,ZP), kontrola a nahlasovanie pracovných pomerov, kontrola a nahlasovanie
   PN
• Ročné zúčtovanie dane z príjmov, Hlásenie o vyúčtovaní dane
• Sledovanie a príprava - splátkové kalendáre/pravidelné platby
• Spracovanie ročnej uzávierky (uzavretie účtovných operácií daného roku, vykonanie inventarizácie dlhodobého finančného majetku,
  dokladová inventarizácia bankových účtov, dlhodobého a krátkodobého majetku, záväzkov z obchodného styku, dokladová
  inventarizácia pôžičiek zamestnancov)
• Príprava poznámok, Výročnej správy a DP PO
• Spolupráca pri príprave Valného zhromaždenia

Požiadavky na zamestnanca

- Vedomosti a skúsenosti z oblasti účtovníctva
- Znalosť účtovných a daňových predpisov
- Samostatnosť pri práci s informáciami
- Zodpovednosť
- Schopnosť pracovať v tíme a pre tím
- Diskrétnosť
- Komunikatívnosť
- Zmysel pre detail
- Precíznosť
- Flexibilita
- Organizačné a riadiace schopnosti
- Znalosť procesov výrobných spoločností
- Znalosť informačných/účtovných systémov
- Správa „Master data“
- Účtovný štandard
- Základy štruktúr financovania
- Znalosť daňovej legislatívy
- Základy korporátného práva

Práca v stabilnej spoločnosti, ktorá sa veľmi dynamicky modernizuje.
Práca v tíme s vysokým stupňom otvorenosti, motivácie a proaktivity.
Možnosť budovať oddelenie a meniť interné procesy spoločnosti.
Práca v prostredí, ktoré implementuje veľké množstvo procesných inovácii, inovatívnych výrobných technológii a moderných riadiacich prístupov.