Najdite si prácu

Colný/á deklarant/ka

Trenčín 1100 € brutto (základná zložka 786 € + 40 % prémia) TPP
TOP Top badge

Hľadáme fundovaného, skúseného a samostatného "Colného deklaranta," ktorý bude zodpovedný za colnú agendu u nášho klienta pôsobiaceho v oblasti výroby obrábacích strojov /expandujú do 89 krajín sveta/.

Náplň práce

Hľadáme skúseného a samostatného "Colného deklaranta," ktorý bude zodpovedný za colnú agendu u nášho klienta pôsobiaceho v oblasti výroby obrábacích strojov.

  • príprava, kontrola a vystavovanie všetkých potrebných colných vývozných a dovozných dokladov (JCD, EUR, ATR, TIR CARNET ...)

  • vedenie evidencie príslušných dokladov, faktúr a zmlúv

  • zastupovanie v colnom konaní pri vývoze tovaru do krajín mimo Európskej únie

  • preclievanie tovaru pochádzajúceho z krajín mimo Európskej únie

  • podávanie štatistických hlásení o prijatí a odoslaní tovaru z krajín Európskej únie formou elektronického hlásenia INTRASTAT

  • zodpovednosť za dodržiavanie všetkých colných predpisov a noriem

  • vystavovanie dokladov pre Krajský štatistický úrad 1x mesačne

Požiadavky na zamestnanca

  • vysokoškolské vzdelanie I. a II. stupňa (ekonomické)

  • znalosť colných predpisov a noriem

  • práca s PC – Word, Excel, Mercuris (colno-deklaračný softvér)

  • anglický jazyk, nemecký jazyk výhodou vôbec nie podmienkou

  • samostatnosť, zodpovednosť, komunikatívnosť

Náš klient je akciová spoločnosť, ktorá patrí k najväčším výrobcom obrábacích strojov na Slovensku a dlhodobo patrí medzi najvýznamnejších výrobcov obrábacích strojov v Európe. Počas celého, dnes už 80 ročného, obdobia existencie spoločnosti si výroba udržiavala strojársky charakter s prevažujúcim zameraním na obrábacie stroje, ktoré sú dodnes známe pod značkou „TOS“.

  • pracovný čas: 8 hodinový pružný pracovný čas (od 06.00 hod. do 8.00 hod. voliteľný príchod na pracovisko)

  • doba určitá na 1 rok, následne predĺženie na dobu neurčitú

  • prémia je pohyblivá zložka mzdy hodnotená na základe KPI (key performance indicators – 5 ukazovateľov) uvedená v percentách zo základnej zložky mzdy

  • stabilná pracovná pozícia

  • odmeny pri pracovných jubileách

  • príspevok na DDP (3. pilier)

  • skupinové rizikové poistenie platené zamestnávateľom

  • možnosť kariérneho rastu

  • systém zaškoľovanie podľa plánu

  • pitný režim (sódobary)

  • vlastná jedáleň, bufet

  • príplatky v zmysle platnej legislatívy

  • príspevok na rekreáciu podľa platnej legislatívy