Najčastejšie kladené otázky
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.

Najčastejšie kladené otázky • Práca a brigády
 • Pracovné podmienky
 • Mzda
 • Registrácia
 • Kontakt
 • Pracovný pohovor
Práca a brigády
 • Kde si môžem nájsť prácu na doma?

  Mať prácu na doma znie veľmi lákavo. Ak nemáte možnosť dochádzať do zamestnania, prípadne si prácou z domu chcete iba privyrobiť, určite nájdete na internete viacero ponúk. Dávajte si však pozor, pretože mnohé z nich sú zavádzajúce, prípadne zárobok je natoľko nízky, že sa vám akákoľvek činnosť vzhľadom na investovaný čas vôbec neoplatí.


  Zvlášť opatrní buďte pri ponukách práce na doma, ktorých podmienkou je zakúpenie „štartovacieho balíčka“. Práve týmto spôsobom totiž na vás ponúkajúci zarába a napokon vám žiadnu prácu na doma nesprostredkuje.


  Ak si hľadáte prácu alebo brigádu, určite neprehliadnite našu aktuálnu ponuku pracovných miest tu: www.proplusco.sk/praca


 • Môžem mať brigádu popri zamestnaní?

  Ak hľadáte spôsob, ako si privyrobiť popri zamestnaní, skvelou možnosťou môže byť občasná brigáda. Na Slovensku neplatí obmedzenie počtu pracovných pomerov, môže ísť teda aj o ich súbeh. Samozrejme, všetko tak, aby ste svoje zamestnanie stíhali a neporušili pritom napríklad zákaz konkurencie vyplývajúci z pracovnej zmluvy.


  Odpoveď je teda áno. Ak hľadáte prácu popri zamestnaní, nerobíte nič zlé. Riešením môže byť tiež práca na dohodu popri zamestnaní.


 • Môžem brigádovať popri materskej a rodičovskej?

  Prilepšiť si popri materskej a rodičovskej dovolenke? Ak máte času nazvyš, je to ideálny spôsob, ako si vylepšiť rozpočet. Prečítajte si na našom blogu o všetkých možnostiach, ktorými si zabezpečíte prácu popri materskej či rodičovskej dovolenke.


 • Chcem brigádovať popri škole – aké mám možnosti?

  Hľadáte spôsob, ako si privyrobiť popri škole? Možností je viacero, stačí len chcieť. Brigáda popri škole je perfektným spôsobom, ako si vylepšiť svoj študentský rozpočet.


  Brigády pre študentov nájdete aj v našej ponuke. Ide predovšetkým o občasnú prácu, ktorá je časovo prispôsobená tak, aby ste sa popri nej mohli naplno venovať štúdiu. Nezabudnite, že prácou popri škole získavate aj cenné skúsenosti, ktoré môžete zužitkovať vo svojej ďalšej kariére.


 • Brigáda popri dôchodku, aké sú pravidlá?

  Ak potrebujete viac peňazí, prípadne chcete využiť váš voľný čas, práca popri dôchodku je tou správnou voľbou. Zistite, na čo všetko by ste mali myslieť, ak si zháňate prácu popri starobnom dôchodku.


Pracovné podmienky
 • Môžem si cez vás nájsť aj jednorazové brigády?

  Áno, ponuka jednorazových brigád sa rozširuje najmä pred letnou a zimnou sezónou, vo všeobecnosti si však jednorazovú brigádu môžete nájsť kedykoľvek počas roka. Jednorazová brigáda je perfektným spôsobom, ako vyplniť svoj voľný čas, naučiť sa niečo nové a popri tom si privyrobiť. Jednorazové, prípadne sezónne brigády sú vhodným riešením pre každého, kto si chce rýchlo zarobiť niečo navyše, prípadne pre študentov, ktorí nemajú časový priestor na brigádu počas školského roka.


  Okrem jednorazových brigád môžete nájsť aj tzv. jednodňové brigády, ktoré väčšinou súvisia s konaním nejakej kultúrnej alebo športovej udalosti. Jednodňové brigády často ponúkajú eventové spoločnosti, prípadne spoločnosti zabezpečujúce catering. Brigádu si teda môžete ľahko vybrať podľa toho, koľko máte voľného času a do akej miery sa chcete danej práci venovať. Brigáda môže byť krátkodobou ale aj dlhodobou záležitosťou.


 • Ponúkate prácu aj na nočné alebo 12-hodinové zmeny?

  Áno, na našom webe nájdete aj ponuky na prácu v zmenovej prevádzke. Nie je teda problém nájsť si napríklad prácu, v ktorej sa pracuje aj na nočné zmeny, prípadne na 12-hodinové zmeny.


  Ak premýšľate nad prácou, v ktorej sa pracuje na zmeny, mali by ste vedieť o niektorých jej výhodách. V tomto smere spravidla rozlišujeme prácu na ranné, poobedňajšie, alebo nočné zmeny, prípadne na 12-hodinové zmeny. Pri niektorých pracovných pozíciách hovoríme aj o tzv. týždňovkách, kedy ide o pracovný turnus.


  Práca na zmeny so sebou prináša určité špecifiká a viaceré z nich môžeme bez problémov považovať za výhody. Najdôležitejšou výhodou práce na zmeny je to, že môžete mať voľno aj počas pracovného týždňa a zároveň si môžete flexibilnejšie plánovať voľný čas. Hlavnou výhodou práce na zmeny je teda časová flexibilita.


  Popri tom sa práca na zmeny môže viac oplatiť aj z finančného hľadiska. Na jednej strane sa síce zrejme nevyhnete práci cez víkendy, sviatky a nočnej práci, avšak za takýto výkon vám prináležia príplatky. Dodajme, že za prácu v sobotu vám patrí príplatok vo výške aspoň 50 % minimálnej mzdy za hodinu, za prácu v nedeľu aspoň 100 % minimálnej mzdy za hodinu a najväčší príplatok patrí zamestnancovi za prácu vo sviatok, a to až 100 % priemerného zárobku za hodinu.


 • Môžem pracovať na dohodu a byť evidovaný na úrade práce?

  Áno môžete, ale v tomto prípade platia určité obmedzenia. Ak ste na prihlásili do evidencie uchádzačov o prácu, môžete pracovať „na dohodu“. Teda presnejšie, na dohodu o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru. V tomto prípade nesmie byť práca vykonávaná viac ako 40 dní v danom kalendárnom roku a výška odmeny v čistom nesmie presiahnuť sumu 210,20 €. Túto dohodu rovnako nesmiete uzatvoriť u rovnakého zamestnávateľa, u ktorého ste pracovali pred registrovaním sa na úrade práce.


  Nedodržanie týchto podmienok bude mať za následok vaše vyradenie z evidencie uchádzačov o prácu.


  Tip: viac o vašich právach a povinnostiach súvisiacich s evidenciou na úrade práce sa dozviete v tomto článku.


  Kedy potrebujem zdravotný preukaz?

  Zdravotný preukaz, nazývaný tiež potravinársky preukaz je vyžadovaný v tých zamestnaniach, kde by mohlo dôjsť ku kontaminácii bacilmi zo strany zamestnanca. Vyžaduje sa nielen pri práci na trvalý pomer ale aj na dohodu, či brigádach.


  Potravinársky preukaz je vyžadovaný tam, kde sa pracuje s potravinami, prípadne iným citlivým tovarom. Potrebovať ho budete, ak chcete pracovať napríklad v hypermarkete, stravovacích zariadeniach, pekárňach, mäsiarstvach a iných prevádzkach potravinárskeho priemyslu.


 • Ako si môžem vybaviť zdravotný preukaz a aká je jeho cena?

  Na to, aby ste získali zdravotný preukaz, je potrebné podstúpiť základné zdravotné vyšetrenie u svojho obvodného lekára. Súčasťou týchto vyšetrení sú spravidla výtery a odber krvi. Cena za vydanie zdravotného preukazu nie je pevne stanovená, líši sa v závislosti od cenníka vášho obvodného lekára, obvykle sa ale pohybuje okolo 20 €.


 • Aká je platnosť zdravotného preukazu?

  Nariadenie vlády nestanovuje presnú dĺžku platnosti zdravotného preukazu. Tá je uvedená priamo na preukaze a rozhoduje o nej lekár. Z praxe môžeme tvrdiť, že niekedy sa platnosti vyznačuje na dobu neurčitú, inokedy napríklad na jeden rok. Vo všeobecnosti sa odporúča pre osoby pracujúce v potravinárstve absolvovať lekársku prehliadku aspoň raz za dva roky. Tieto prehliadky sú následne zaznamenané v zdravotnom preukaze.


Mzda
 • Ako si vypočítam, koľko presne zarobím?

  Mzda je pri hľadaní práce bezpochyby jedným z najväčších motivačných faktorov, je preto dôležité vedieť, koľko presne zarobíte. V pracovných inzerátoch je uvádzaná spravidla hrubá mzda. Nenechajte sa však pomýliť, hrubú a čistú mzdu je potrebné od seba odlíšiť. Na výpočet čistej mzdy vám spoľahlivo poslúži naša mzdová kalkulačka. Vďaka nej presne zistíte, koľko peňazí vám pristane na účet vo výplatnom termíne.


 • Dostanem peniaze za brigádu ihneď na ruku?

  Pri hľadaní brigády cez internet sa môžete stretnúť s rôznymi ponukami a zďaleka nie všetky sú bez rizika. Brigády s vyplácaním na ruku, prípadne s vyplácaním ihneď rozhodne nie sú štandardom a určite sa im odporúčame vyhnúť. Brigáda, ako aj výplata za takúto prácu má svoje pravidlá a platí, že dobrá zmluva je ochranou najmä pre vás ako brigádnika. Ak si nájdete brigádu s výplatou ihneď na ruku, nečakajte, že zamestnávateľ vám dá podpísať riadnu zmluvu.


  Na druhej strane, ak máte záujem o peniaze z brigády ihneď a takejto ponuke vyplácania peňazí predsa len neodoláte, buďte maximálne obozretní a nedajte sa oklamať. Na našej stránke medzi brigádami však ponuky s vyplácaním ihneď „na ruku“ určite nenájdete.


 • Aké sú bežné spôsoby vyplácania za brigádu?

  Ako sme už spomenuli vyššie, nájdete aj ponuky s vyplácaním ihneď, no veľmi často ide o špekulatívne ponuky či rovno podvod. Pri brigádach už ale môžete počítať s týždenným vyplácaním. Ak teda hľadáte prácu s vyplácaním každý týždeň, pohľadajte v našich ponukách a nebojte sa pri každej ponuke opýtať na spôsob vyplácania. Brigády s týždenným vyplácaním môžu byť zaujímavým obohatením vášho rodinného rozpočtu najmä v náročnejších obdobiach. Týždenné vyplácanie za prácu je preto skôr častejšie pri sezónnych pracovných ponukách


  Brigády s týždenným vyplácaním môžu byť zaujímavým obohatením vášho rodinného rozpočtu najmä v náročnejších obdobiach. Týždenné vyplácanie za prácu je preto skôr častejšie pri sezónnych pracovných ponukách.


Registrácia
 • Platím za sprostredkovanie práce nejaký poplatok personálnej agentúre?

  Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá - nie. Sprostredkovanie práce personálnou spoločnosťou je bezplatné. Neplatíte žiadny registračný, administratívny ani vstupný poplatok. Sprostredkovanie práce prostredníctvom personálnej spoločnosti je teda zdarma a nemusíte sa obávať žiadnych nástrah. Zistite viac o tom, prečo sa oplatí využiť služby personálnej spoločnosti a prečo sa takejto spolupráce nemusíte vôbec obávať: https://proplusco.sk/blog/5-dovodov-preco-sa-oplati-vyuzit-sluzby-personalnej-spolocnosti


 • Prečo sa oplatí zaregistrovať sa na našom webe?

  Sme tu na to, aby sme vám pomohli nájsť si novú brigádu alebo prácu. Ak sa zaregistrujete na našom webe, o všetkom budete vedieť medzi prvými! Znamená to, že budete mať vždy dokonalý prehľad o aktuálnych ponukách práce alebo brigád. O všetkých nových pracovných ponukách sa dozviete prakticky okamžite prostredníctvom SMS, ktoré vám pošleme úplne zadarmo! Potom už záleží iba od vás, či na danú pracovnú ponuku zareagujete alebo nie.


  Okrem toho môžete odoberať aj náš e-mail newsletter. Priamo na váš e-mail vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie súvisiace s trhom práce, zmenami v zákonníku práce či ďalšími tipmi, ktoré sú užitočné pre každého zamestnanca či uchádzača o zamestnanie. Náš e-mail newsletter obsahuje nielen aktuálne informácie ale aj tie najaktuálnejšie pracovné ponuky. Možno práve vďaka nemu si nájdete svoje vysnívané zamestnanie.


  Zaregistrovať sa môžete tu: https://proplusco.sk/registracia


  Presvedčte sa zároveň, že vaše osobné údaje sú u nás v absolútnom bezpečí a nehrozí ich zneužitie: https://proplusco.sk/ochrana-osobnych-udajov-gdpr


 • Budem niečo platiť za registráciu, alebo sprostredkovanie práce či brigády?

  Registrácia u nás je úplne zdarma, vždy bola a vždy bude. Neplatíte za zaradenie do newslettera, ani za SMS, ktoré vám s pracovnými ponukami budeme posielať. Neplatíte taktiež ani za sprostredkovanie práce. Sme tu pre vás, aby ste získali brigádu alebo prácu podľa svojich predstáv.


  Zistite viac o tom, ako vám personálna spoločnosť pomôže pri hľadaní práce alebo brigády: https://proplusco.sk/blog/5-dovodov-preco-sa-oplati-vyuzit-sluzby-personalnej-spolocnosti


Kontakt
 • Kde sa nachádzajú vaše pobočky a kde vás môžem navštíviť?

  Snažíme sa, aby sme k vám boli čo najbližšie a aj preto sme v uplynulých rokoch tvrdo pracovali na rozširovaní siete našich pobočiek. Na západnom, strednom a tiež východnom Slovensku to k nám nebudete mať ďaleko. Nájdete nás v týchto mestách: Bratislava, Senec, Malacky, Nitra, Trnava, Žilina a Košice. Aktuálne teda máme na Slovensku 7 pobočiek, pričom jednu sme otvorili už aj v Prahe, takže sme vám k dispozícii aj v rámci Českej republiky.


Pracovný pohovor
 • Máte nejaké tipy, ako napísať životopis?

  Napísať si životopis nie je žiadna veda. Ak sa pri životopise spoľahnete na vzor, zrejme veľmi nevyniknite. Vytvoriť životopis, ktorý sa stane vašou vstupenkou na pohovor si už vyžaduje čas, snahu a dôslednosť. Rozhodne to však stojí za to a ak kvalitný životopis bude sprevádzať aj správne napísaný motivačný list, pozornosti personalistu pred pozývaním na pohovory určite neuniknete. Pripravili sme pre vás tipy, vďaka ktorým písanie životopisu určite nepokazíte: Tip: 5 užitočných rád, ako napísať dobrý životopis


 • Mám vždy k životopisu priložiť aj motivačný list?

  Je pravdou, že motivačný list vyžaduje stále viac zamestnávateľov. Platí však, že ak zamestnávateľ od uchádzačov vyžaduje aj napísanie motivačného listu, uvedie túto informáciu v texte ponuky. Na druhej strane, ak motivačný list nie je vyžadovaný, nič nepokazíte, ak ho k životopisu predsa len priložíte. Práve motivačný list je skvelou možnosťou, ako potenciálnemu zamestnávateľovi ukázať, že vám na získaní ponúkanej práce naozaj záleží.


  Pri písaní motivačného listu ukážte svoju kreatívnejšiu stránku, nerozosielajte jeden univerzálny motivačný list plný prázdnych fráz. Každý motivačný list píšte na konkrétnu pracovnú ponuku a pre konkrétneho zamestnávateľa. Platí, že na to, aby ste napísali motivačný list, nepotrebujete žiadny vzor.


  Máme ale pre vás pripravené užitočné tipy, s ktorými napíšete motivačný list, ktorý určite neskončí v koši.


 • Kedy je potrebné poslať motivačný list v angličtine, prípadne v inom cudzom jazyku?

  Máte dilemu, v akom jazyku by mal byť napísaný motivačný list? V tomto smere platí jednoduché pravidlo. Ak nie je táto informácia uvedená priamo v inzeráte, napíšte motivačný list v takom jazyku, akým je písaný pracovný inzerát. Ak je teda inzerát napríklad po anglicky, zamestnávateľ bude očakávať motivačný list v angličtine. Samozrejme, ak v inzeráte nie je uvedené inak.


  Potrebujete napísať motivačný list v angličtine? Využite naše tipy a so svojím motivačným listom písaným po anglicky určite vyniknete!


 • Ako sa mám pripraviť na pracovný pohovor?

  Pracovný pohovor je najčastejšou cestou za vytúženou prácou a preto by mu mala predchádzať dôkladná príprava. Pohovor do práce je spravidla prvým kontaktom s budúcim zamestnávateľom a preto je veľmi dôležité urobiť dobrý prvý dojem. Hoci to nie je celkom jednoduché, nervozitu a trému z pohovoru by ste mali nechať pred dverami a na svojho potenciálneho zamestnávateľa urobiť dojem pripravenosťou, pohotovými reakciami a relevantnými odpoveďami.


  Pripravili sme pre vás tipy, vďaka ktorým pracovný pohovor hravo zvládnete a výrazne tak zvýšite svoje šance na úspech.


 • Aké otázky na pohovore môžem očakávať a čo mám o sebe povedať?

  Otázky na pohovore účastníkom často naháňajú strach a spôsobujú nervozitu. Ak sa ale na pohovor dôkladne pripravíte, nemá vás čo prekvapiť. Otázky na pohovore sa môžu týkať vašich osobnostných čŕt, plánov do budúcnosti, predchádzajúcich pracovných skúseností, a tiež vašich silných a slabých stránok.


  Pripravte sa na to, že vášmu potenciálnemu zamestnávateľovi sa budete musieť predstaviť a povedať o sebe niekoľko viet. Čo povedať o sebe na pracovnom pohovore? Buďte predovšetkým úprimní, naučené umelé odpovede personalisti dôverne poznajú. Nezabudnite vyzdvihnúť svoje silné stránky, pri príprave na pohovor si ich pokojne napíšte na kus papiera.


  Ak hľadáte spôsob, ako zaujať na pohovore, snažte sa to práve úprimnosťou, presnosťou a ukážte svoju vôľu učiť sa. Neodpovedajte vyhýbavo a ak náhodou aj niečo neviete, ukážte vašu ochotu učiť sa nové veci. Na záver, ak bude priestor na pokladanie otázok, určite nezostaňte ticho a pýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma ohľadom zamestnávateľa a pracovného miesta. Prejavte váš záujem.