PENIAZE A ŠŤASTIE: DO AKEJ MIERY SPOLU SÚVISIA? | PROPLUSCO s.r.o
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Nezáväzná cenová ponuka pre firmy
Koľko ľudí potrebujete ?
Vyplňte nižšie údaje
Firma
Vyplňte meno
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
*Povinné údaje
Vyplňte nižšie údaje
Vyplňte miesto
Musíte súhlasiť s podmienkami.
Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním/Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Viac
Viac informácii Ok
Ilustračný obrázok
kariera

NENÁVIDÍTE SVOJU PRÁCU? TOTO SÚ VAŠE MOŽNOSTI

studenti

NEZARÁBATE POPRI ŠTÚDIU? OBROVSKÁ CHYBA!

kariéra

PENIAZE A ŠŤASTIE: DO AKEJ MIERY SPOLU SÚVISIA?

Ilustračný obrázok
Ing. Veronika Karcolová

19.4.20172 min. čítania
Koľko peňazí stojí šťastie? Odpovede na túto otázku sa naprieč našou malou krajinou líšia. Niekto je šťastný, ak zarába v priemere aspoň 600-700 €/mesačne, iný zasa, ak má peniaze na nájom, aby sa nemusel nasťahovať späť k rodičom. Pozitívna psychológia hovorí, že šťastie sa rodí už v momente, keď má človek pokryté všetky základné potreby ako jedlo, strechu nad hlavou atď. Núka sa teda otázka: na čom naozaj záleží?

Profesie, v ktorých sú ľudia šťastní


Základným determinantom hladiny šťastia je spokojnosť s našou prácou a sociálnymi vzťahmi. Hľadanie vhodného zamestnania často odveje človeka na pozície, ktoré ho vnútorne nenaplňujú, zatiaľ čo plat môže byť viac než fajn. Ide o základný problém, ktorému sa však dá systematicky vyvarovať.

Pred výberom stabilnej pracovnej pozície „okoštujte“ čo najviac profesií, najmä tie, o ktorých si myslíte, že ľudia v nich sú šťastní. Ak sa v nejakej ocitnete, nepýtajte sa zamestnancov, čí sú šťastní. Ľudia majú tendenciu odpovedať, že sú, pretože o tom presvedčili samých seba. Miesto toho porovnajte viacero spoločností a zhodnoťte výsledok ešte predtým, ako si vytvoríte teplé hniezdočko v jednej z nich. Poznámka: najideálnejšou taktikou, najmä pre študentov, sú krátkodobé brigády a stáže, pretože pri nich nemáte čo stratiť.

Sociálne vzťahy a sex


Ak sa vám podarilo nájsť vhodnú pracovnú pozíciu, začnite sa sústrediť na socializáciu s kolegami, pretože čo sa šťastia týka, spokojnosť v práci je dôležitá, no medziľudské vzťahy sú najpodstatnejšie.

Pod sociálnymi vzťahmi si mnohí z nás predstavia sex- najlepšie s jedným pretrvávajúcim partnerom. Je to známy fakt, ktorý vo veľkej miere ovplyvňuje našu produktivitu, a teda aj celkovú spokojnosť s pracovnou pozíciou. Peniaze totiž môžu rozhodnúť o tom, koho si zoberieme, ale nemajú dosah na to, koľko sexu s partnerom budeme mať.